Systemy grzewcze

W niniejszym zakresie, Firma CLIMA HIT (Płock) zapewnia nowoczesne systemy grzewcze, w postaci szczególnie wydajnych urządzeń kondensacyjnych na olej i gaz, które minimalizują koszty ogrzewania, a ponadto są wyjątkowo przyjazne środowisku.  

Uzasadnienie, dla stosowania techniki kondensacyjnej w proponowanych przez CLIMA HIT rozwiązaniach, stanowi 98% sprawności pracy. Wysoki wynik, klasyfikuje tę technikę jako najbardziej efektywny sposób wytwarzania ciepła.

Oprócz oleju i gazu, wśród źródeł energii tego typu systemów grzewczych, znajdują się również liczne surowce odnawialne. Dzięki innowacyjności techniki kondensacyjnej, możliwa jest pełna elastyczność usług firmy CLIMA HIT, w zakresie wyposażenia systemu grzewczego zgodnie z indywidualnymi wymaganiami klienta. Doskonałym uzupełnieniem dla tego rozwiązania, jest instalacja kolektorów słonecznych, które nie tylko dostarczają ciepłą wodę użytkową, ale również wspomagają  ogrzewanie. Podobnie jak ogniwa fotowoltaiczne, są one przyjazne dla środowiska i w niezwykle estetyczny sposób komponują się z dachem każdego budynku.
Inną, równie ekologiczną alternatywą, jest zastosowanie pompy ciepła, które wykorzystując naturalne zasoby – z ziemi, wody lub powietrza, ogrzewają wnętrze budynku. Jednakowo korzystnym wyjściem, jest ogrzewanie za pomocą biomasy, będącej organicznym produktem fotosyntezy. Ekologiczność tego rozwiązania, uzasadniona jest niewielką emisją dwutlenku węgla oraz siarki, do atmosfery.

Najwięcej rozwiązań z zakresu systemów grzewczych, oferowanych przez firmę CLIMA HIT, pochodzi od producenta VIESSMANN. Z uwagi jednak na wyjątkowo otwartą postawę firmy, możliwe jest skomponowanie indywidualnej propozycji, z wykorzystaniem dowolnych urządzeń dostępnych na rynku.

Back to Top